Yeşil adamlar atık yönetimi Irak’ta faaliyete başladı

yesiladamlar3

Albayrak Grubu, yurt dışı proje geliştirme ve değerlendirme faaliyetleri sonucunda IRAK’ın Necef ve Kufe şehirlerinin atıklarının dünya standartlarına uygun olarak toplanması ve depolanması işine 10.08.2011 tarihinde başlamış bulunmaktadır. İslam Konferansı üyesi ülkeler tarafından”2012 İslam Kültür Başkenti” olarak seçilen NECEF ve KUFE şehirlerinde Albayrak Grubu tarafından 450 – 500 ton arasında değişen bir kapasitede atık toplama ve depolama hizmeti verilmesi planlanmaktadır.

Necef, Irak’ın başkenti Bağdat’ın 160 km güneyinde yer almaktadır. İslam dininin dördüncü Halifesi Hazreti Ali’nin mezarının Necef’te olması sebebiyle kent dini açıdan önemli bir turizm merkezi durumundadır. Kuruluşu MS 791’de Halife Harun Reşit’e dönemine dayanan şehrin nüfusu 900.000’dir.

IRAK devleti sınırları içerisinde atık toplama taşıma ve depolama ile ilgili ilk resmi ihaleyi alan grup şirketimiz; yaklaşık 1.000 Personel, 38 Çöp, 5 Süpürge, 12 Mini Damperli kamyonet, 15 tır, 10 kepçe, 7 yıkama tankeri, 10 adet damperli kamyon, 1 adet silindir ve buldozerden meydana gelen makine parkı ile hizmet verecektir. Grup şirketimiz Yeşil Adamlar Atık Yönetimi’nin yurt dışı çalışmalarının başarılarla sürmesini temenni ederek tüm yurt dışı personelimize kolaylıklar diliyoruz.

Benzer konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir