Twitter’da webden mobil video özelliği ve çoklu dm

twitter

Özellikle son dönemde Instagram ile derin bir rekabete giren ve aktif takipçi sayısında rakibinin gerisine düşen Twitter için yeni güncelleme hem gelir hem de aktif takipçi sayısı açısından önemli bir hamle özelliği taşıyor.

Twitter geçen hafta kullanıcılarını sevindirecek ve kanaatime göre kendisini de daha etkin bir sosyal medya mecrasına dönüştürecek iki özelliği açıkladı. Twitter, yeni geliştirdiği, çoklu DM mesajlaşma ve direkt video çekme özelliği yakında tüm kullanıcılara sunacak. Yeni eklentiler ile Twitter’da 30 saniyeye kadar video çekme imkanı sunuluyor ve 20 kişiye kadar DM’den grup mesajı atmak mümkün olacak. Videoları editleme imkanına da izin veriyor twitter. Twitter böylece hem Whatsapp’a hem de Instagram’a karşı bünyesine iki etkin araç ekliyor. iOS kullananlar yani iPhone sahipleri, kendi çektikleri videoları da yakın zamanda Twitter’a ekleyebilecek. Yeni gelen iki özellik, özellikle video, medya organları ve şirketler (gazete, tv vs.) için yepyeni ufuklar açacaktır. Dijital pazarlama uzmanı Yakup Kocaman’ın yeni özelliklerin “Twitterın reklam pastası büyür. 30 saniyelik pazarlama videoları yaygınlaşır.” yorumu da dikkate değer. Özellikle son dönemde Instagram ile derin bir rekabete giren ve aktif takipçi sayısında rakibinin gerisine düşen Twitter için yeni güncelleme hem gelir hem de aktif takipçi sayısı açısından önemli bir hamle özelliği taşıyor. Yeni video özelliği ile Twitter’ın reklam gelirlerinde kayda değer bir artış olacağını söylemek de mümkün. Twitter’dan video çekmek de son derece kolay görünüyor.

Instagram’da yeni güncelleme

Dev sosyal medya/dijital şirketler arasındaki rekabet kızıştıkça yeni özelliklerle kullanıcılarının karşısına çıkıyorlar. Son dönemde yaptığı çıkışla Twitter’ın tahtını sallayan #Instagram da son yaptığı hamle ile var olan rekabetin boyutunu göz önüne serdi. Yeni güncelleme ile maksimum 15 saniye uzunluğundaki Instagram videoları artık aralıksız dönmeye devam edecek. Yani Twitter’ın yan ürünü Vine’a sıkı bir rakip gelmiş durumda. Bilindiği üzere Vine, 6 saniyelik loplar üzerinden videolar üzerine inşa edilmiş bir sosyal mecra. Vine kısa zaman önce yaptığı güncelleme ile kullanıcılarının uygulama harici çektiği videoları da hesaplarına ekleme imkanı tanımıştı.

Türkiye’nin fotoğrafları Instagram’da

Instagram’dan bahsetmişken, bu mecrada Türkiye’mizin güzelliklerini çeşitli fotoğrafçıların merceklerinden yansıyanlar ile dünyaya göstermeyi amaç edinen @ComeSeeTurkey hesabından bahsetmemek olmaz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin ana sponsoru olduğu bu hesapta, Edirne’den, Cumalıkızık’a, oradan Adıyaman’ın ovalarına ve Kars’a kadar ülkemizin 7 bölgesinden onlarca güzelliğe fotoğraflar eşliğinde bir seyahate çıkıyorsunuz. Size tavsiyemiz eğer ülkemizin değerini anlamak istiyorsanız ComeSeeTurkey’e mutlaka göz atın.

YeniŞafak Gazetesi artık Instagram ve Vine’da

Yeni Şafak gazetesi dijital ve sosyal medya platformlarında yaptığı atılımlar ile Türk medyasında kendisine önemli bir yer edindi. Şimdi gazete bu adımlarını zenginleştirmek amacıyla Instagram ve Vine’da hesapalrını aktive etti. Gündeme özel hazırlanan fotoğraf ve videolar ile zengin bir medya içeriği sağlayan Yeni Şafak dikkatle izlenmeye değer. Yeni Şafak Instagram hesabına, www.instagram.com/YeniSafak ve Vine hesabına www.vine.com/YeniSafak hesabından ulaşabilirsiniz.

Benzer konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir