Albayrak örnek projelerine Pakistan’da devam ediyor

albayrak3

Pakistan, 8.5 yılda 500 bin konut üreten TOKİ’yi örnek alacak. Başbakan Navaz Şerif, Şehircilik Bakanı Bayraktar’a ‘Tecrübeleriniz bize önemli destek sağlayacaktır’ dedi. Şerif, ekonomi alanında desteği için Türkiye’ye teşekkür etti.

Pakistan, 200 milyona yaklaşan nüfusun yaşadığı ülkede konut sorununu çözmek için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) modelini örnek alacak. Pakistan’a resmi ziyarette bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve beraberindeki bakanlık yetkilileri, Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Aşkın Bak ile Albayrak Holding Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı heyeti kabul eden Pakistan Başbakanı Nawaz Şerif, Türkiye’de 8.5 yılda 500 bin konut üreten TOKİ modeliyle yakından ilgilendiklerini söyledi.

Pakistan Başbakanı Nawaz Şerif, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a TOKİ’ modelinin Türkiye’deki başarısını örnek alarak Pakistan’da da federal hükümetin benzer bir yapılanmayla toplu konut idaresi başkanlığını oluşturacağını belirterek, ‘Sayın bakanın bu konudaki tecrübeleri bize önemli destek sağlayacaktır’ dedi.

Heyetler arası toplantı öncesi konuşan Pakistan Başbakanı Nawaz Şerif Türk heyetinin ülkede bulunmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şerif, ‘ Türkiye ve Pakistan’ın sarsılmaz dostluğu bizim önümüzdeki 5 yıllık iktidarımızda ortak projeler ve ikili anlaşmalarla çok daha güçlenecektir. Sayın bakanın buraya gelerek bize toplu konut ve kentsel dönüşümle ilgili birikimlerini paylaşması önümüzdeki hafta Türkiye’ye yapacağım ziyaret öncesi son derece önemlidir.

Çevre ve Şehircilik bakanı Erdoğan Bayraktar ziyaret kapsamında Penjap eyaleti başkenti Lahor’da Türk şirketleri tarafından gerçekleştirilen katı atık yönetimi ve toplu taşıma ile Metrobüs projelerini de yerinde inceledi.

Benzer konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir