Albayrak grubu Pakistan’da çıtayı yükseltiyor

pakistan2

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte Pakistan ziyaretine katılan Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Albayrak, Punjab Eyaleti Başbakanı Shehbaz Sharif ile görüşmelerde bulundu. Türkiye-Pakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin dördüncü toplantısı kapsamında Pakistan’ı ziyaret eden Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Van Milletvekili ve TBMM Pakistan Dostluk Grubu Başkanı Burhan Kayatürk ve AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan’ın yanı sıra Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Albayrak da eşlik etti.

Mart’ta tamamlanması planlanıyor

Pakistan’in en büyük şehirlerinden biri olan Lahor’dan sonra İslamabad ile Rawalpindi arasında çalışacak olan metrobüsün tüm altyapısının tamamlanmasının ardından mart ayı içerisinde açılması planlanıyor. Aralık 2014’te gerçekleştirilen Rawalpindi ve Murree şehirlerinin temizlik ihalelerini de alan Albayraklar Gurubu, Pakistan’da hizmet çıtasını her geçen gün yükseltiyor.

Proje tutarı 109 milyon dolar

Albayraklar Gurubu’nun, Punjab hükümetiyle yapmış olduğu 7 yıl ile sınırlı 109 milyon dolar tutarındaki anlaşmaya istinaden Rawalpindi ve Murree şehirlerinde 1 Aralık 2014 tarihinde fiili olarak atık yönetimi faaliyetine başlandı. Proje tam olarak uygulanmaya başlandığında 221 araç, 2 bin 850 personel, 4 bin 400 konteyner, 100 korugan ve bin 850 plastik el arabası kullanarak günlük 850 ton çöp toplanması hedefleniyor. Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Albayrak, Pakistan ziyareti sırasında İslamabad’da bulunan şantiyelerimizi de ziyaret etti.

Benzer konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir