Hem asil hem asi : Audi A7

audia7003

Audi A6 ile A8 arasındaki ara segmentte yer alan olan A7 Sportback, piyasaya sunuldu. İç ve dış tasarım açısından ilericiliğin temsilcisi olarak gösterilen A7, teknolojik olarak da A8’e yakın özellikler sunuyor.

Audi A6 ile A8 arasındaki ara segmente yer alacak olan A7 Sportback, piyasaya sunuldu. Türkiye’deki tek rakibi şu anda Mercedes CLS olarak görülüyor. Oldukça hafif olan araçta yoğun olarak alüminyum malzemeler kullanılması göze çarpan önemli özellikleri arasında yer alıyor. Audi A7 Sportback’in uzunluğu 497 cm, genişliği 191 cm, yüksekliği ise 142 cm.

İç ve dış tasarım açısından ilericiliğin temsilci-si olarak gösterilen A7, teknolojik olarak da A8’e yaklaşmış durumda.

Sportif özelliklerin ön planda olduğu araçta konfor ve prestij de ihmal edilmemiş. Araç içinde online hizmetlerin de sunul-ması teknolojinin nerelerde olduğunun önemli bir kanıtı.

Hız tutkunları sevecek

Üç motor seçeneği bulunan Audi A7’de 3.0 FSI motor, 204 beygir gücünde ve buna rağmen 5.3 litre yakıt tüketiyor. 245 beyir gücündeki bir başka versiyonunun ise 0–100 hıza ulaş-ması sadece 6,5 saniye alıyor. 2.8 benzinli motor ise 204 beygir gücünde ve ortalama 8 litre yakıt tüketimi gösteriyor. Bir başka motor seçeneği olan 3.0 turbo FSI ise 300 beygir gücünde ve 0-100’e 5.6 saniyede ulaşırken, 100 kilometrede 8.2 lt yakıt tü-ketiyor. Bu araç 250 kilometre hızla sınırlandırılmış.

51 bin 650 Euro’dan satılacak

A5 Sportback’dan biraz daha uzun olarak tasarlanan araç, dizel ve benzinli motor alternatiflerine sahip olacak. V6 motor kullanılması muhtemel görülürken, motor alternatifleri içerisinde 290 beygir gücüne ka-dar çıkacak seçenek de yer alacak. Yeni A7 Sportback’e baktığımızda, 2009 Detroit Otombil Fuarında konsept olarak tanıtılan modelin tasarımına sadık kalındığını görüyoruz. Genel manada Audi çizgisinin dışına çıkıl-mayan arabada en önemli farklılık arka kısımda göze çarpıyor. Özellikle yan profilden bakıldığında aracın arka bölümünün diğer Audi modellerine göre farklılaş-tığını görüyoruz. Aracın başlangıç fiyatı ise 51 bin 650 Euro olacak. Yeni bir sınıfı hedefleyen büyük, beş kapılı şık model A7 Sportback, bir coupenin zarafetini, bir se-danın konfor ve prestijini ve bir avantın işlevsel pratik-liğini bir arada sunuyor. Son derece hafif gövdesi, güçlü ve yüksek düzeyde verimli V6 motorları, sportif şasisi ve gelişmiş destek ve multimedya sistemleriyle alıcısını bekliyor.

 

Benzer konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir