Mercedes’ten başyapıt… Yeni nesil CL

mercedes3

Mercedes-Benz, 1952 yılında 300 S Coupé modeliyle başlayan ‘iki kapılı lüks otomobil’ geleneğini yeni CL Serisi ile devam ettiriyor. Etkileyici tasarıma eşlik eden teknoloji, otomobil kavramının ulaştığı son noktayı gözler önüne seriyor.

Genellikle aralarında güçlü bir yayın gerili olduğu iki taşıyıcı sütun bir Coupé formunun şartlarından sayılır. Bu formdaki her şey, biran önce sürüşe başlama isteği uyandırır. Bu duygu, yeni CL-Serisi’nin sürücüsüne tattırdığı heyecanlardan sadece biri.

Dikkat çekici radyatör panjuru ve yüksek teknoloji ürünü farları eşsiz ön bölümünü oluşturuyor. Şık görünümlü yan tarafta çamurluklar hemen dikkati çekiyor. Fakat, yan taraftaki, tavan çizgisi ile bütünleşmek için tüm alana yayılan dikkat çekici kıvrım, arka lambalara kadar ulaşıp, yuvarlatılmış, şık ve güçlü arka bölümde son bulurken yeni nesil CL’nin en göze batan hatta mest eden çizgisini oluşturuyor.

Sessizlik ile hızlı sürüşü bir arada yaşama ayrıcalığı sunan CL 500, olağandışı yüksek güç performansı ile de şaşırtıyor. Bunun arkasında 530 Nm değerinde azami torka sahip 285 kW ( 388 PS) gücünde bir motorun olduğuna inanamıyorsunuz. İşte bu güç CL 500’ü 5,5 saniyede 0’dan 100 km / s’ye çıkarıyor.

Dört kişi için birinci sınıf koltuk konforu ve mükemmel klima… Birçok Coupé’de eksik olan hareket özgürlüğü burada mevcut. Arka bölümde, baş ve bacak serbestliğinin tadını en üst düzeyde çıkarırken, rahat tek kişilik koltuklarda yolculuk ediyorsunuz. Ayrıca arka yolcular için biniş yardımı ‘EASY ENTRY’ kolaylığı da sunuluyor. Sizi şımartan program, sürücü ve ön yolcu koltuğu için daha da genişletilebiliyor. Üç farklı rahat versiyon arasında seçme imkanınız var; konforlu koltuk ihtiyaca göre havalandırma veya ısıtma sağlıyor; ergonomik koltuklar (CL 500 için özel donanım) sırtınıza masaj yapıyor. Ufak hava bölümleri döner hareketle kaslarınızı uyarıyor.

Pre-Safe; yeni nesil güvenlik!

Kazalara karşı ideal şekilde donatılmış CL-Serisi, estetiğin yanı sıra geniş bir güvenlik paketi de sunuyor. Gece görüş yardımcısı, BAS PLUS dahil DISTRONIC PLUS ve PRE-SAFE fren ile oldukça güvenli bir sürüş sağlanıyor. Arkadan çarpma tehlikesi söz konusu olduğunda otomatik olarak fren gücü uygulayan yeni Pre-Safe fren sistemi, araç güvenliğinde adeta yeni bir dönemi ifade ediyor. Sistem yoldaki araçları algılayarak, öndeki araçla aradaki mesafenin çok kısa olması veya öndeki araca yaklaşma hızının çok yüksek olması durumunda sürücüyü uyaran ve çarpışmanın kaçınılmaz olması durumunda gerekli fren gücünü hesaplayarak sürücünün yetersiz kaldığı acil durumlarda destek veren Brake Assist Plus sistemi ile uyumlu olarak çalışıyor.

Yeni CL, Türkiye’ye iki farklı motor seçeneği ve ’Business’ donanım seviyesiyle ithal ediliyor. Yeni CL 500, 204 bin 170 Euro’dan satışa sunulurken, yeni CL 600 için ise 283 bin 961 Euro’yu gözden çıkarmanız gerekli. MERCEDES’TEN BAÞYAPIT… 74 otomobil

Benzer konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir