ALPORT Trabzon Liman İşletmesi ve Nakil Lojistik A.Ş. 5. Logitrans Lojistik Fuarına Katıldı

trabzon

Albayrak Grubunun 2003 yılından itibaren işletmesini yaptığı ALPORT Trabzon Limanı yatırımlarına devam ediyor. Kapasite kullanımının 8 yılda 3 milyon tondan 10 milyon tona çıkarıldığı limanda son olarak Mobil liman vinci LIEBHERR LHM 550 hizmet vermeye başladı. 144 tonluk kapasitesi ile Türkiye’deki ikinci vinç olan LHM 550, Post-Panamax container gemilerine hizmet verecek. Vinç, saatte 2.000 ton dökme yük elleçleme gibi muhteşem bir performansa sahiptir.

8 Aralık 2011 tarihinde açılışı yapılan 5. Uluslararası Logitrans Lojistik fuarına grup şirketlerimizden ALPORT Trabzon Liman İşletmesi ve Nakil Lojistik A.Ş. birlikte katıldı. Dünyanın önde gelen liman otoriteleri ile denizcilik şirketleri de fuara büyük ilgi gösterdiği Logitrans Transport Lojistik Fuarı deniz, hava, kara ve demiryolu taşımacılarının tümünün temsilcilerinin bulunduğu Münih-Şanghay hattındaki en büyük fuar olma özelliğini taşıyor.

İstanbul Fuar Merkezi’ndeki fuarda kurulan stantta, limanın gelişimi hakkında bilgi veren ALPORT Limanı Genel Müdürü Muzaffer Ermiş, şartları zorlayarak kapasitenin 8 yılda 3 milyon 900 bin tondan, 10 milyon tona çıkarıldığını belirtti. Liman derinleştirme çalışmalarının sürdüğünü belirten Ermiş, “Yatırımlarımız sayesinde MSC ve CMA’dan sonra dünyanın en büyük denizcilik şirketi MAERSK’in de 2012 yılında limanımıza servisi olacak” dedi.

Benzer konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir