Sportif şıklık ve sıradışı bir beceri : BMW 640i Gran Coupe

bmw

BMW 6 Serisi Gran Coupe’nin pazara sunulmasıyla birlikte BMW yeni bir segmente doğru adım atıyor. BMW 6 Serisi’ndeki Cabrio ve Coupe modellerinin ardından bu sıra dışı yeni model; estetik, sportiflik, konfor ve lüksün mükemmel bir formda gerçek anlamda somutlaşması. BMW tarihindeki ilk dört kapılı bu Coupe modelin sade şıklığı gerçekten sıra dışı.

BMW 6 Serisi Gran Coupe, sıra dışı bir estetiğin alışılmadık sinerjisini, Coupe tarzı dinamikleri ve dört kapılı bir otomobilin fonksiyonel çok yönlülüğünü gözler önüne koyuyor. 1392 milimetre yüksekliğindeki BMW 6 Serisi Gran Coupe, 5007 milimetre uzunluğunda ve 1894 milimetre genişliğindedir. Uzun motor bölümü kapağından, uzun aks aralığının (2968 milimetre) şıklığına sahip olmasını sağlayan cesur hatları ve geriye yatık yolcu bölümüne kadar otomobilin tüm orantıları tam olarak BMW’ye özgü. Sürüş dinamikleri, mükemmel performans ve verimlilik, BMW 6 Serisi Gran Coupe’de bulunan, TwinPower Turbo motorların ayırt edici özellikleri. BMW 640i Gran Coupe’deki 85 otomobil altı silindirli motorlar sekiz ileri spor otomatik vites ve kendini kanıtlamış BMW EfficentDynamics teknolojisi ile birlikte sunuluyor. Bunların yanı sıra, tüm modellerde standart olarak sunulan donanım ECO PRO modu ve Otomatik Start/Stop işlevine sahip Sürüş Deneyimi düğmesini de içeriyor. Bu otomobilin alçak ve zarif hatları özellikle yan profilden bakıldığında etkileyici. Çerçevesiz kapı pencereleri de sportif bir Coupe’nin özelliklerini gösteren bir tasarım öğesi olarak dikkat çekiyor. İç tasarım, uyumlu ön ve arka oturma konfigürasyonu sağlayan şıklık, lüks ve dinamizmin mükemmel bir kombinasyonunun somutlaşmış hali. Aks aralığı, BMW 6 Serisi Coupe’dekinden 113 milimetre daha uzun ve arka koltukta oturan yolcular için daha fazla diz mesafesi sunuyor. Arkada rahatlıkla iki yolcunun oturmasını sağlayan geniş bir alan mevcut. Fakat 4+1 oturma düzeni de kısa süreli yolculuklarda arkada üçüncü bir yolcu için alan sağlıyor. Bagaj hacmi 460 litredir, içerden yükleme sistemi ve katlanabilir koltuk sırt dayamaları sayesinde 1265 litreye kadar yükseltilebiliyor.

BMW 640i Gran Coupe’deki sıralı altı silindirli benzinli motor 320bg’lik bir performansa sahip. BMW 640i Gran Coupe 0’dan 100km/sa hıza 5,4 saniyede ulaşıyor ve 100 kilometrede 7,7 ila 7,9 litre arasında ortalama bir yakıt tüketimine sahip. Olağanüstü sürüş keyfi, yakıt tüketimi oranı, BMW EfficientDynamics teknolojisinin sağladığı yararların yanı sıra, motorların ve otomatik vitesin muhteşem verimliliğinden kaynaklanıyor.

Aracın diğer özellikleri şöyle; Standart güvenlik özellikleri, ön hava yastıkları, koltukların arkalarına entegre edilmiş yan hava yastıkları, ön ve arka koltuklar için baş hava yastıkları, tüm koltuklar için üç noktalı otomatik emniyet kemerleri, ön tarafta kemer kuvveti sınırlandırıcıları ve aktif emniyet kemeri gerdiricileri ve arkada bulunan ISOFIX çocuk koltuğu bağlantılarından oluşur.

BMW 640i Gran Coupe’deki 320bg’lik performansa sahip altı silindirli motorlar sekiz ileri spor otomatik vites ve kendini kanıtlamış BMW EfficentDynamics teknolojisi ile birlikte sunuluyor.

BMW 640i Gran Coupe’deki iç tasarım, uyumlu ön ve arka oturma konfigürasyonu sağlayan şıklık, lüks ve dinamizmin mükemmel bir kombinasyonunun somutlaşmış hali.

Spor koltuklar, M aerodinamik paket gibi özellikleri içinde barındıran M Spor paketi, BMW 6 Serisi Gran Coupe için bir seçenek olarak mevcut. BMW ConnectedDrive ile sunulan sürücü destek sistemleri ve mobil hizmetler arasında tam renkli grafiklere sahip BMW Head-Up Display park asistanı, Çevre Görüş, Dur-Kalk işlevine sahip Aktif Cruise ControlCruise Control, Şerit Değiştirme Uyarı Sistemi, Hız Limiti Bilgisi, Uzun Far Asistanı ve yaya algılama özelliğine sahip BMW Gece Görüşü gibi teknolojiler yer alıyor.

BMW 640i Gran Coupe’un Avrupa’daki başlangıç fiyatının ise bu yaz için 60.000 Euro’yu geçmesi bekleniyor.

BMW 640i Gran Coupe 0’dan 100km/sa hıza 5,4 saniyede ulaşıyor ve 100 kilometrede 7,7 ila 7,9 litre arasında ortalama bir yakıt tüketimine sahip.

Benzer konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir